צור קשר
מי אנחנו

משרד עו"ד ג'ני חבשי, מתמחה בתחום האזרחי-מסחרי ובתחום הבנקאות וה-BDI.  בנוסף משרדנו עוסק במתן ייעוץ וניהול תיקים, הגנה על זכויות משפטי וייצוג משפטי.

מהו BDI והאם ניתן למחוק רישום שלילי

המונח BDI שלילי מתייחס להיסטוריה הפיננסית של הפרט או אף לחברות. מי ש שיש להם BDI שלילי לא יכולים לקבל הלוואה, לפתוח חשבון, להוציא כרטיסי אשראי או להזמין פנקסי שיקים.

החל מאפריל 2019  חוק נתוני אשראי החדש מאגר נתוני האשראי הארצי מנוהל ע”י בנק ישראל.

כאשר אתה פונה לבנק או לחברת האשראי בבקשה כלשהיא – הם פונים ל BDI או ל D&B ומבקשים מהם להפיק דוח עליך. דוח זה נקרא דוח נתוני אשראי והוא מכיל מידע משלוש השנים האחרונות הנוגע להתנהלות הפיננסית שלך. אם לא עמדת בהחזרי המשכנתא או ההלוואות שלך, אם חזרו לך שיקים או שחשבונך הוגבל, אם היו לך תיקים בהוצל”פ או אם חס וחלילה פשטת רגל – כל אלו יהיה מפורטים בדוח. במקרה זה סביר שבקשתך תענה בשלילה.אז מה ניתן לעשות?
במידה וקיימות טעויות בדוח נתוני האשראי ניתן להגיש בקשה לתיקון מידע. מנהל המאגר חייב לבדוק את טענותיך ובמידה והן מוצדקות הוא חייב לתקן את הדוח.

כמובן שלצורך תיקון מידע שגוי או פנייה לערכאות משפטיות אם בערעור ואם בתביעה מומלץ להיעזר בשירותיו של המשרד העוסק בתחום ובכך להגדיל באופן ניכר את סיכויי ההצלחה. 

ג'ני חבשי, משרד עורכי דין עוסק בתחום הבנקאות וה-BDI וייצוג תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: jeny@habashi-law.co.il, טלפון: 052-6023388.

האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.