צור קשר
מי אנחנו

משרד עו"ד ג'ני חבשי, מתמחה בתחום האזרחי-מסחרי ובתחום המקרקעין. המשרד עוסק בליווי וייצוג משפטי של עסקאות וחוזים. בנוסף משרדנו עוסק במתן ייעוץ וניהול תיקי מקרקעיןו, הגנה על זכויות קנייניות, ליווי עסקים בעלי זכויות קנייניות וייצוגם המשפטי.

תביעה נגד קבלן ממנו נרכשה דירה חדשה או שביצע עבודות שיפוץ בדירה קיימת, מוגשת לרוב בגין שתי עילות מרכזיות: ליקויי בניה ואיחור במסירה. תביעה נגד קבלן היא תביעה לקבלת פיצויים על הנזק שנגרם מליקויי הבנייה בנכס או האיחור במסירה, עוגמת הנפש, ירידת ערך הכנס ועלות תיקון הליקויים. במקרים מסוימים, בתביעות בנוגע לליקויי בנייה, ניתן גם לבקש צו שיורה לקבלן על תיקון הליקויים בעצמו. בכל מקרה בו נתקלים בליקויי בנייה או בהפרות חוזה אחרות של קבלן, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום, בכדי לבחון מהן דרכי הפעולה שימצו בצורה הטובה ביותר את זכויותיכם. חשוב לדעת כי תביעה בגין ליקויי בנייה היא פעמים רבות תביעה מורכבת ,המחייבת חוות דעת של אנשי מקצוע שונים (אדריכלים, מהנדסים ועוד). על כן ישנה חשיבות מיוחדת לייצוג משפטי של עורך דין בעל ניסיון בתביעות מסוג זה, המכיר את המונחים והדרישות המקצועיות בתחום הבנייה.

תביעה נגד קבלן ממנו נרכשה דירה חדשה
כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן, הקבלן מחויב לעמוד בכל הוראות החוזה וגם בכל הוראות חוק המכר (דירות), התשל"ג-1973. במקרה בו נמצאו בנכס ליקויי בנייה חשוב מאוד לפעול על פי הוראות חוק המכר אשר קובע כללים בדבר הודעה לקבלן על ליקויי בנייה ודרישת תיקונם, פעולות אשר יש לבצע טרם הגשת תביעה. על כן, כאשר מתגלים ליקויי בנייה מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בנושא ובקיא בהוראות החוק, על מנת שזכויותיכם לא ייפגעו ועל מנת שבמידת הצורך תוכלו לתבוע את המגיע לכם. גם במצב של איחור במסירה חשוב להכיר את הוראות חוק המכר הקובע מה הוא הסכום שניתן לדרוש כפיצוי, שלפעמים יכול להיות גבוה יותר מהסכום שהוסכם עליו בחוזה.

תביעה נגד קבלן שיפוצים
כאשר שוכרים קבלן לבצע עבודות שיפוץ בנכס מומלץ ביותר לחתום על הסכם כתוב המגדיר מראש את כל מרכיבי השיפוץ, עלות השיפוץ, מועדי התשלומים ותאריך הסיום של עבודות השיפוץ. בין אם קיים חוזה בכתב ובין אם קיים רק חוזה בעל פה, כאשר עבודות שיפוצים מתארכות בצורה בלתי סבירה, או אם לאחר עבודות השיפוץ מתגלים ליקויים שונים כמו נזילות, חוסר התאמה בין התוצאה בפועל לתכנון עליו סוכם, בנייה בניגוד לתקני בניה וכיוצא בזה, ישנה אפשרות לתבוע פיצויים על הנזק שנגרם, מכוח עילות כגון הפרת חוזה ורשלנות.

ג'ני חבשי, משרד עורכי דין עוסק במקרקעין וייצוג תובעים ונתבעים. פנו אלינו בכל שאלה ונשמח לסייע.
במייל: jeny@habashi-law.co.il, טלפון: 052-6023388.

האמור לעיל הינו בגדר מידע כללי בלבד ואינו בא להחליף ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית הדרושה, בדרך כלל, טרם נקיטת הליכים משפטיים.

תביעה נגד קבלן